Яким будинкам в Тернополі виповнилося 100 років?

Будинкам на вулиці Котляревського виповнилося 100 років, пише ТЕНОПІЛЬСЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО з посиланням на Мій  давній Тарнополь.

В скарбничку визначних споруд Тернополя візьміть і власний будинок досить відомого на ті часи австрійського архітектора (побудував два споріднені і однакові за архітектурою будинки – одна будова для своєї сімї, інша, прилягаюча будова – для родини брата. Ці два суміжні будинки датовані 1916-1917 роками). Вул. Котляревського, 2 (мікрорайон Новий світ). В 2016 році – 100 років!

Старовина перлина Тернополя архітектурного та історичного. Унікальна архітектура, цікаві рішення. Після оголошення радянської влади будинок зазнав незначного внутрішнього перепланування (великі кімнати-зали перепланували на невеликі квартири). Однак зовнішні архітектурні рішення свідомо збережені мешканцями будинку до наших днів.

Під час Великої вітчизняної війни в будинку знаходились відділення офіцерських штабів. У підвалах, згідно згадок колишніх мешканців, були каземати з полоненими. Впродовж останніх 50 років будинок у дуже занедбаному ЖЕКом-4 (КП Ком Енерго-Тернопіль) та владою міста стані (і одні і інші дуже багато років підряд клянуться відписками у плановому ремонті). Останній раз будинок капітально ремонтувався після війни в 1950 році. Стоїть, сумно понуривши сивочолу голову, облущені стіни, диряві ринви та просілий дах….такий УНІКАЛЬНИЙ БУДИНОК з такою цікавою історією просто рушиться на очах у міської влади.

 

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Чортківського району

новини Шумського району

Leave a comment

Your email address will not be published.


*