Віктор Овчарук: «У медицині Тернопільщини тривають реальні ефективні реформи»

У Тернопільській обласній дитячій лікарні днями вперше прооперовано новонароджене немовля методом лапароскопії,  який, на відміну від звичайної хірургії,  проводиться через відносно невеликі отвори і не завдає організму значних ушкоджень.

Сучасну лапароскопічну  стійку було закуплено для обласної дитячої лікарні, за кошти, які виділила  Тернопільська обласна рада. Це спеціальне обладнання для лапароскопічних операцій дітям було придбано минулого року. Його вартість понад 1 мільйон 795 тисяч гривень. Цей комплект виробництва німецької фірми „Ріхард Вольф” є брендовим в Україні і включає повний набір сучасного відеоендоскопічного обладнання з набором інструментів для проведення операцій у дітей віком від періоду новонародженості до 18 років. Комплектація лапароскопічного обладнання дає можливість ефективно проводити оперативні втручання при хірургічних захворюваннях органів черевної порожнини та гінекологічних захворюваннях у дівчаток, при отоларингологічних, ортопедичних захворюваннях та травмах. Ця сучасна лапароскопічна апаратура сприятиме розширенню обсягу оперативних втручань, зменшенню травматизації пацієнтів під час операцій та швидкому одужанню дітей в післяопераційному періоді.

Для роботи на такому обладнанні підготовлено спеціалістів з лікування дітей  – хірургів, травматологів, отоларингологів, підліткового гінеколога, які навчалися  на провідних базах медичних закладів України.

До придбання такого обладнання новонароджених та старших дітей направляли на лікування в інші міста. Тепер сучасні методи лікуванні доступні і у Тернопільській обласній дитячій лікарні.

«У медицині Тернопільщини тривають реальні ефективні реформи, – наголосив голова обласної ради Віктор Овчарук. – Власне ці реформи є пріоритетними, адже мова йде про здоров’я та життя дітей.  Тернопільська обласна рада щороку виділяє кошти дитячій лікарні для закупівлі найнеобхідніших ліків, намагаємося забезпечувати цей лікувальний заклад новим обладнанням, сучасною апаратурою. Придбання лапароскопічного обладнання – це один із кроків реалізації наших планів у наданні якісних медичних послуг».

Також за кошти обласного бюджету  у минулому році було придбано  два апарати штучної вентиляції легень „Newport E360”, які передані у відділення інтенсивної терапії новонароджених та відділення анестезіології і інтенсивної терапії. Це сучасні апарати високого класу, призначені для проведення штучної вентиляції легень дітям з періоду народження з масою від 500 грамів. Використання цих апаратів сприяє зменшенню термінів перебування дітей на респіраторній підтримці, зниженню летальності, особливо серед недоношених новонароджених.  З моменту введення в експлуатацію апаратів на штучній вентиляції легень перебувало більше 20 дітей з дихальними розладами. Усі діти, які перебували на штучній вентиляції легень, вижили та переведені для подальшого лікування в соматичні відділення лікарні.

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Чортківського району

новини Шумського району

Leave a comment

Your email address will not be published.


*