Віктор Овчарук: «Тернопільщина має реальні можливості для налагодження та успішної реалізації міжнародної співпраці»

«Можливості, яких не можна втратити» – під таким гаслом  у Жешуві (Польща) відбувся ювілейний Х форум «Європа-Україна». Головна його місія –  сприяти модернізації та розвитку  потенціалу нашої держави, аналіз реформ, які відбуваються в Україні.  Голова обласної ради Віктор Овчарук представив на форумі економічний та туристичний потенціал Тернопільщини.

«Тернопільська область є унікальною за своїм значним природно-ресурсним потенціалом: високопродуктивним земельним фондом, розвіданими запасами мінеральних вод, лісовим фондом, з можливістю їх раціонального використання під час здійснення інвестицій та провадження бізнесу, – зазначив Віктор Овчарук. – Наш трудовий потенціал виражений 42-% економічно активного населення та гарантує забезпечення достатньою кількістю кваліфікованих кадрів, у першу чергу, економічного та професійно-технічного спрямування. Тернопільщина  – один з провідних центрів освіти, який вже досяг визнання в цілому світі. Щороку вищі навчальні та професійно-технічні заклади готують понад 20 тисяч кваліфікованих спеціалістів, у нас найдосвідченіший професорський склад викладачів, нашим науковцям заздрять найвідоміші виші світу. Наш край має реальні можливості  для налагодження та успішної реалізації міжнародної співпраці та залучення інвестицій у різних галузях – сільському господарстві, освіті, туризмі, культурі. Позиція обласної влади одностайна – створення  сприятливого інвестиційного клімату».

На форумі обговорювалися нові можливості та ключові моменти  подальшого співробітництва у різних сферах,  а також реалізацію спільних проектів в рамках Програми Транскордонного співробітництва “Польща-Білорусь-Україна».  Йшлося також і про збереження пам’яток культури та історії однієї держави на території іншої як один із проявів взаємоповаги один до одного, про розширення співпраці у галузі освіти та нових технологій.

У  Жешуві очільник обласної ради взяв участь у презентації інсталяції фотовольтаїчної станції, яка переробляє сонячну енергію на електричну.  «З кожним роком попит на відновлювальні та екологічні джерела енергії постійно зростає, – наголосив Віктор Овчарук. – Увесь світ намагається використовувати енергію сонця, вітру, води тощо. Це вимога часу та реальні кроки для того, щоб зберегти навколишнє середовище. Для України, яка пережила Чорнобильську катастрофу, це питання є дуже надзвичайно актуальним.   Досвід Польщі для нас є дуже важливим –  наші країни розташовані поруч, у практично одному кліматичному поясі. Відтак, можна і варто скористатися досвідом сусідів».

Делегація з Тернопільщини  ознайомилася із діяльність Підкарпатського науково-технологічного парку –  масштабного інноваційно-технологічного центру. У ньому, завдяки лояльній політиці у податковій системі для різних фірм та підприємств, створені умови,  максимально сприятливі для науково-технічних інноваційних проектів, виконуваних спільними зусиллями наукових центрів і промисловості. До слова, аеропорт Жешув-Ясьонка є одним із сегментів цього технологічного парку.

«Розумію, що  така значний прорив розвитку воєводства є результатом і значної допомоги Європейського Союзу, – додав Віктор Овчарук. – Тільки на розвиток науково-технічного парку спрямовано понад 1 мільярд євро – це 80 відсотків вартості. Відтак, маємо розуміти – без пошуків додаткового фінансування, активної участі у міжнародних грантах зрушити ситуацію буде складно. А у цьому питання багато що залежить не тільки від влади, а й від громади. Маємо розуміти, що успіх – це спільна праця усієї нашої спільноти. Нам справді є чого повчитися у поляків».

Віктор Овчарук подякував польській стороні за обмін досвідом та наголосив, що перед Україною також відкриваються усе нові можливості, які створює Угода про асоціацію з Європейським Союзом.

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Чортківського району

новини Шумського району

Leave a comment

Your email address will not be published.


*