В соцмережах з’явилася відео-мандрівка кременецьким костелом – ЧОРТКІВСЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО

В соцмережах з’явилася відео-мандрівка кременецьким костелом

В соцмережах поширюють відео-мандрівку костелом Святого Станіслава в Кременці. Ролик надає сайт Кременецьке Інформаційне Бюро з посиланням на “Пульс Кременця”.

Однією з визначних пам’яток Кременця став костел Святого Станіслава, який привертає увагу високохудожньою мармуровою чашею з барельєфом Богоматері. Храм пережив не одну реставрацію, однак все одно зміг зберегти свою чарівність.

Історія костелу

У зв’язку з жорсткою політикою радикальних правителів кінця 17–початку 19 століття у віруючих людей Кременця був відібраний останній храм, після чого вони були змушені знайти притулок для богослужінь. Два сторіччя поспіль католицька громада проводила службу у напівлегальному становищі, переживаючи важкий період. Але незабаром до влади приходить віротерпимий імператор Олександр 2, який з 1855 року дозволив спорудження костелу. Більш того, він навіть виділив з державної казни чималі кошти для зведення будівлі. Три роки потому кременецькі католики на головній міській вулиці звели дивовижний храм, що біля підніжжя Замкової гори. Його урочисто освятили в листопаді 1857 року на честь святого Станіслава.

У 1872 році костел Святого Станіслава отримав у подарунок мармурову чашу для обмивання з ликом Богородиці, яку розмістили біля центрального входу. Автором творіння був талановитий волинський скульптор В. Бродський. Початок 20 століття відзначається збагаченням Кременця новими дарами, які отримав костел Святого Станіслава. У 1909 році в Парижі видатний польський майстер Вацлав Шимановський виготовив пам’ятник відомому польському поету Юліушу Словацькому. В 1910 році його встановили в костелі на честь сторіччя від дня народження поета.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*