Імпорт замість експорту: Україна залишається постачальником дешевої сировини

Згідно з останніми відомостями офіційної статистики за січень–листопад 2016 року Україна отримала негативне сальдо зовнішньої торгівлі, яке становить 2,3 млрд дол. США, про це повідомляє сайт Електорат.

«На жаль, Україна сьогодні імпортує більше, ніж продає на зовнішні ринки. Втрата ринків, що є традиційними для українських товарів, позначається на нашій економіці. Падіння експорту в статистиці – це не просто цифри. У реальності це означає зменшення припливу іноземної валюти в країну, скорочення обсягів виробництва експортерів, скорочення робочих місць на цих підприємствах і багато іншого», – прокоментував ситуацію заступник Голови політичної партії «РОЗУМНА СИЛА» Олександр Савченко.

«Інша проблема – це товарна структура експорту. Зараз в ній переважають сировинні товари, серед яких мінеральні продукти, деревина, сільськогосподарська сировина. Частка готової продукції, а технологічної й поготів – вкрай незначна, – додав О. Савченко. – Проблема в тому, що влада на практиці не займається поліпшенням бізнес-клімату в країні та просуванням нашого експорту. Одними лише форумами, круглими столами та іншими іміджевими заходами, на які витрачаються чималі гроші з бюджету, ситуацію не виправити. Як вітчизняний бізнес, так і зарубіжні партнери, добре розуміють, що якісні зміни в країні не відбулися, корупція та рейдерські захоплення – реальність. За таких умов говорити про активізацію економіки просто смішно».

Політична партія «РОЗУМНА СИЛА» наполягає на проведенні ефективних реформ, що мають бути спрямовані на суттєве поліпшення бізнес-клімату в країні та реальну боротьбу з корупцією. Ці кроки потрібні для інвесторів. Податкова й адміністративна системи мають стимулювати бізнес, а не лягати непідйомним тягарем на плечі підприємців.

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Чортківського району

новини Шумського району

Leave a comment

Your email address will not be published.


*